DAHA PROFESYONEL SUNUMLAR İÇİN

PROFESYONEL SUNUMLAR

Sunum Tasarım Atölyesi

Bu atölyede daha etkili sunumlar hazırlamanız için gerekli pratik tasarım yöntemleri öğrenirken, bir yandan da PowerPoint kullanımı hakkında uygulamalar yapma fırsatı bulacaksınız.

Hayatımızın her anında sunum yapıyoruz ve bazen alacağımız sonuçlar büyük oranda bu sunumun başarısına bağlı oluyor. Hazırlanan çoğu sunum insan beynin yapısı, öğrenme ve algılama eğilimleri göz önünde bulundurulmadan tasarlanıyor. Ardı arkası kesilmeyen yazılarla dolu slaytlar, anlaşılmaz grafikler, rakamlar, rakamlar… Sonuç: En iyi ihtimalle 10. Slayta kadar dayanabilen katılımcılar.

Katil Slaytlar Profesyonel Sunum Tasarımı Atölye'sinde sunumun yeni kurallarından bahsedeceğiz. Daha ilgi çekici, daha akılda kalıcı sunumları nasıl hazırlarız? Sunumlarımızı tasarlarken nelere dikkat etmeliyiz? gibi soruları cevaplayacağız. Paylaşacağımız pratik yöntemler sayesinde hazırladığınız sunumlar daha profesyonel, daha ilgi çekici ve daha düzenli olacak. Hazırladığınız sunumların yardımıyla daha etkili bir sunumcu, eğitmen, yönetici ya da satışçı olacaksınız. Ve belki de en önemlisi kalabalıktan ayrılıp farklılaşacaksınız.

Atölye İçeriği

Atölye programı 2 temel bölümden oluşmaktadır. 1. Bölümde katılımcılar ile etkili sunumlar hazırlamak için gerekli pratik ipuçları paylaşılacak, 2. Bölümde ise bilgisayar başında aktarılan bilgilerin uygulaması gerçekleştirilecektir.

1. Bölüm (3 saat)

- PowerPoint Nedir, Ne Değildir?
- Tasarımın Yeni Kuralları
- Sadeleştirme Sanatı
- Fantastik 4’lü
- Harf Çorbası
- Görsellerin Kullanımı
- Uçan Kaçan Sunumlar İçin Animasyonlar
- Sunum Sırasında Profesyonel Görünmemizi Sağlayacak İpuçları

2. Bölüm (3 saat)

- PowerPoint’i Tanıyalım
- Arkadaşın Tüm Slaytlarında Firma Logosu Var, Bende 126 Slayt Var, Ben Ne Yapacağım?
- Görsellerin Kullanımı
- İşin Arka Planı Çok Karışık
- Bana Şekil Yap
- Fontrast
- Kılavuzu Şablon Olanın…
- Animasyonlar

Kurumunuz İçin Atölye Talebinde Bulunun